TALKS

WORKSHOPS

Turkcell Geleceği Yazanlar

Creating Pre-Game User Experience

Bahcesehir University, BUG

Game Development Cycle

Bahcesehir University, BUG

Game User Interface Design

INTERVIEWS

bant mag. - Anytown Interview

Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan ve epey ilgi çeken bağımsız oyun Monochroma‘nın yaratıcısı Orçun Nişli ve eşi Zeynep Akçay, daha önceki RPG oyunlarına birçok yeni perspektif getiren bir oyun için hazırlıklarını sürdürüyor. Anytown: Garage Sale Monsters isimli oyunun üretim sürecinde benzersiz bir şeffaflık benimseyen ikili, iki yıldan uzun sürecek hazırlık aşamalarını her detayıyla birlikte takipçileriyle paylaşıyor. Bağımsız oyun dünyasına dair zihin açıcı podcast yayınlarının yanı sıra Bağımsız Oyun Geliştiricinin Türkiye’de Hayatta Kalma Rehberi isimli bir dijital kitapçık hazırlayan ikili, hem yeni oyunları hem de bağımsız oyun sektörüne dair yaptıkları çalışmalara dair sorularımızı yanıtladı.

CNN Turk Multiplayer Monochroma Special

Merthan Yalçın ve Kerem Hünal'ın sunumuyla, konuklarımız Monochroma oyunu yapımcılarından Orçun Nişli ve Burak Tezateşer ile platform oyunlarını masaya yatırdık.

Milliyet - Nowhere Studios Interview

Monochroma adlı bilgisayar oyununu yıl sonuna kadar bitirmeyi planlayan Türk oyun tasarımcıları Orçun Nişli ve Burak Tezateşer: “İnsanlar öldürmek, kaçmak zıplamak istemiyor artık. Oyunlarda entelektüel tatmin peşindeler” diyor

BTHaber - Interview

1950’lerin distopyasında küçük bir çocuk olduğunuzu düşünün. Yanınızda ise sizin korumanıza muhtaç küçük kardeşiniz var. Güvenli bir yere gitmeniz ve bu süreçte bir yetişkin gibi davranarak kardeşinizi korumanız gerek. Sizce bunu başarabilecek misiniz?

Please reload